We werken aan betere toegankelijkheid

We willen dat iedereen mee kan doen. Daarom hebben we meegedaan aan de MKB Toegankelijke Route. Dit is een project dat helpt om winkels en openbare plekken beter toegankelijk te maken voor mensen met een beperking.
Veel locaties zijn gecontroleerd
Samen met het Integraal Platform Gehandicaptenbelangen (IPG) Bernheze zijn 186 ingangen van gebouwen gecontroleerd. 45 ondernemers kregen persoonlijk advies over hoe zij hun locatie beter toegankelijk kunnen maken.
Keurmerken voor toegankelijkheid
Locaties die goed toegankelijk zijn, krijgen een keurmerk: brons, zilver of goud. Jacobs & Jacobs Woonsfeermakers in Heesch kreeg het zilveren keurmerk. Wethouder Maarten Everling gaf dit keurmerk bij hun winkel in Heesch. Dit betekent dat de winkel goed toegankelijk is voor mensen met een beperking.
Meer ondernemers helpen
De organisatie Ongehinderd wil in de toekomst nog meer ondernemers helpen. Op hun website www.ongehinderd.nl (Deze link gaat naar een externe website) kunt u zien welke locaties goed toegankelijk zijn. Zo werken we samen aan een samenleving waarin iedereen mee kan doen. Niet alleen gebouwen zijn bekeken. Ook de openbare ruimte in Heeswijk-Dinther, Nistelrode en Heesch is beoordeeld. De gemeente gaat aan de slag met de verbeterpunten. Een goed voorbeeld is de nieuwe ingang van het gemeentehuis. Deze ingang is nu ook toegankelijk voor mensen in een rolstoel.