Gemeente vervangt valzand in zes speeltuinen

Maandag 4 maart 2024

In week 11 (de week van 11 maart) vervangen we in zes speeltuinen in onze gemeente het valzand. Deze beslissing volgt op een uitgevoerde steekproef waaruit bleek dat op deze locaties de kwaliteit van het valzand niet meer aan de gestelde normen voldoet.

De speeltuinen in gemeente Bernheze zijn voorzien van een valzandondergrond, die bekend staat om zijn uitstekende valdempende eigenschappen. Gedurende de jaren kan het valzand vervuild raken door takjes, plastic, kattenuitwerpselen, onkruid en andere verontreinigingen. Deze vervuiling kan leiden tot de groei van bacteriën.

Het reinigen en vervangen van het valzand is daarom een essentieel onderdeel van het onderhoudsprogramma voor de speeltuinen in onze gemeente. Door deze maatregelen te nemen, zorgen we ervoor dat kinderen met plezier kunnen spelen in een schone en veilige omgeving.

Meer nieuws

RSS feed van de nieuwsberichten