Ontwikkeling bedrijventerrein ’t Retsel III
We willen voldoende ruimte blijven bieden aan midden- en kleinbedrijf ondernemers. Deze ambitie is vastgelegd in zowel de Omgevingsvisie als de Economische Visie met de bijbehorende uitvoeringsagenda.
Op dit moment is er echter een groot tekort aan bedrijfskavels binnen Bernheze en de regio Noordoost Brabant (RNOB). Dit zorgt ervoor dat lokale bedrijven niet goed kunnen groeien en dat er minder banen en economische ontwikkeling zijn. Uit recent behoefteonderzoek blijkt dat er vraag is naar circa 6 hectare nieuwe bedrijfskavels.
Om aan deze behoefte te voldoen, werken we aan de ontwikkeling van een nieuw bedrijventerrein: ’t Retsel III in Heeswijk Dinther.

Over het project
’t Retsel III wordt ontwikkeld ten noordoosten van rotonde Hulsakker en sluit aan op de bestaande bedrijventerreinen ’t Retsel I en II. Met deze uitbreiding komen de bedrijven logisch bij elkaar te liggen en wordt het gebied beter bereikbaar.
Belangrijke uitgangspunten
- Voldoende ruimte voor groei van het lokale midden- en kleinbedrijf (MKB)
- Verbeterde bereikbaarheid via rotonde Hulsakker
- Aansluiting op bestaande bedrijventerreinen
- Ruimtelijke kwaliteit en toekomstbestendige inrichting
- Bijdrage aan economische ontwikkeling en werkgelegenheid in Bernheze
Informatieavond
Op maandag 19 januari organiseerde de gemeente een informatieavond over de plannen voor het toekomstige bedrijventerrein ’t Retsel III. De belangstelling was groot: er kwamen naar schatting meer dan honderd bezoekers. Zowel ondernemers als omwonenden waren aanwezig om vragen te stellen en hun zorgen en ideeën te delen.
Tijdens de bijeenkomst konden bezoekers in gesprek gaan bij verschillende thematafels. Hier stonden collega’s klaar om uitleg te geven over:
- stedenbouw
- verkeer en ontsluiting
- omgeving en groen
- ondernemersvragen
Ook was er veel interesse in de beschikbare overzichtskaarten van het gebied:
- 't Retsel III stedenbouwkundige verkenning (PDF, 791.1 kB)
- 't Retsel III stedenbouwkundige verkenning - economische component (PDF, 832.8 kB)
- Overzicht projecten 't Retsel III Heeswijk-Dinther (PDF, 1.1 MB)
Let op: De tekeningen hierboven zijn impressies. De stedenbouwkundige opzet kan nog veranderen.
- Impressie van de informatieavond 19 januari 2026 (PDF, 108.9 kB)
Hoe nu verder?
We hebben alle reactieformulieren en de vragen die tijdens de informatieavond over de plannen voor het toekomstige bedrijventerrein ’t Retsel III zijn gesteld, verwerkt.
- Geanonimiseerde vragen en antwoorden informatieavond ontwikkeling toekomstige bedrijventerrein ’t Retsel III (PDF, 224.9 kB).
Vervolg van het project
De informatie uit de reactieformulieren en de vragen nemen we mee in de verdere uitwerking van de plannen. De komende periode werken we aan:
- Het verder uitwerken van de plannen, samen met betrokkenen.
- De voorbereiding van de besluitvorming door de gemeenteraad.
- Gesprekken met omwonenden en ondernemers over de inrichting van de randen en het gebied.
Meer informatie
Wilt u meer informatie of heeft u vragen? Stuur dan een e-mail naar gemeente@bernheze.org, of bel ons via 0412 45 88 88.
Voor ondernemers
Ondernemers die zich willen inschrijven of aanvullende informatie willen ontvangen, kunnen het onderstaande aanmeldformulier Retsel III invullen en e-mailen naar: bedrijfskavels@bernheze.org t.a.v. René Jetten.
- Aanmeldformulier “Retsel III” (DOCX, 30.3 kB)